Dnešní protest formou vysypání hnoje před řeporyjskou radnici provedla skupina My zemědělci.

Hnůj jsme vysypali, abychom razatním způsobem upozornili na skutečnost, že problémy českého zemědělství nejsou řešeny ani ministrem zemědělství, Markem Výborným, ani českou vládou. Jsou pouze odsouvány z jednoho jednání na další. Především chceme upozornit na problematiku tzv. Zeleného údělu, která se promítá i do dalších průmyslových oborů, nejen do zemědělství. Vládní kroky situaci v zemědělství zhrošují, místo aby ji zlepšovaly.

Zároveň tímto krokem zveme veřejnost na již vyhlášený protest, který se uskuteční 22.5.2024 v Praze.

Čeští zemědělci byli vůči vládě nejvstřícnější v Evropě. Za tuto vstřícnost jsme se od našich vládních představitelů dočkali odsudků, které byly daleko za hranou slušného chování. Odmítáme si nechat nadávat do proruských koštať, kolaborantů, dezinformátorů, odmítáme strpět lži, které o nás vládní představitelé šíří. Místo protestu jsme nevybrali náhodně. Řeporyjský starosta, Pavel Novotný, je členem ODS a jeho výroky na adresu zemědělců (a nejen zemědělců) byly natolik přes čáru, že jsme si je odmítli nechat líbit.

Vyzýváme k celospolečenské diskusi o zemědělských tématech, které jsme svými protesty přinesli do veřejného prostoru. Nespokojíme se se sliby, nespokojíme se s polovičatými řešeními. Požadujeme v čele ministerstva zemědělství skutečného odborníka. Nechceme připustit likvidaci českého zemědělství. Chceme, aby české zemědělství zůstalo v českých rukou. V rukou těch, kteří ho vybudovali a kteří v něm vidí smysl života.

#myzemedelci